Kayseri Web Tasarım - SEO - Google Ads

Hizmetler

Verdiğim temel hizmetleri sizin için listeledim.

Kurumsal Kimlik Tasarımı
Web Tasarım
Google Danışmanlığı
Sosyal Medya Danışmanlığı

Mağaza

Sizin için hazırladığım ürünler hakkında daha detaylı bilgi için mağazamı ziyaret edin.

250 ₺

Pratik Site

Pratik Site / Pratik Site

Portfolyo

Yaptığım çalışmalar benim hakkımda fikir edinmenizi sağlayabilir.

Blog

Gündemi takip edin.

Google Benim İşletmem Nedir?

Eklenme Tarihi: 21.9.2020

Merak Edilenler

En çok sorulan soruları sizin için cevapladım.

Bir web sitesi açmak istediğinizde karşınıza çıkacak iki kelime; domain ve hosting. Bir web sitesi açtığınızda insanların size ulaşması için murattanbay.com gibi bir adresiniz olmalıdır. Bu adrese domain denir. Domain yıllık alınan bir hizmettir.

Hosting internet sitenizdeki dosyaları barındırmak için bir sunucuda kiraladığınız alandır. Belirli bir ücret karşılığında sunucunun bir bölümü size ayrılır ve internet sitenizin dosyaları o alana yüklenir. Alan adı hostinge yönlendirildiğinde domain adınızı yazan insanlar hosting içerisinde barındırdığınız internet sitesine ulaşır.

Eğer ücretsiz websitesinden kasıt başka bir sitenin alt alan adı olarak bir sayfa açmaksa evet, açılabilir. Bunun için Google'da arama yaparsanız bu hizmeti veren birçok site bulabilirsiniz.

Eğer gerçek manada web sitesi açmaktan bahsediyorsak ücretsiz web sitesi açmak imkansızdır. İnternet sitesi açmak için öncelikle bir alan adınız olmalıdır. com uzantılı bir alan adı yaklaşık olarak yıllık 70 ₺ - 80 ₺ civarındadır. İkinci olarak internet sitenizi yayınlamak için bir firmadan hosting hizmeti almanız gerekmektedir. Hosting hizmeti aldığınız yere göre yıllık 50 ₺ - 100 ₺ civarındadır. Daha da yüksek olabilir bu rakam. Ortalama bir fiyattan domain ve hosting aldığınızda yazılım bilginiz olduğunu düşünürsek size maliyeti yıllık 150 ₺ olacaktır. Eğer yazılım bilginiz yoksa buna bir de yazılım bedeli eklenecektir.

Hazır web sitesi, daha önce yazılım ve tasarımı yapılmış web sitesi anlamına gelir. Hazır web sitesi almak istediğinizde daha önce tasarım ve yazılımı yapıldığı için satın aldığınızda nasıl bir internet sitesine sahip olacağınızı önceden görebilirsiniz. Özel tasarım web sitelerine göre fiyatları çok daha uygun olduğu için web sitesi yaptırmak isteyenler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Hemen kullanmaya başlanabilecek olması en büyük artılarından biridir.

Hazır web siteleri özellikle hizmet sektöründeki teknik servisler, taksi durakları, danışmanlık şirketleri, kuaförler, nakliyat firmaları, spor salonları, kafeler, restoranlar ve kurumsal firmalar için uygundur. Bu liste sayfalarca uzatılabilir. Eğer özel bir projeniz yoksa hazır siteler tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Web sitesi yaptırırken acele etmemelisiniz. Hemen 10 farklı yerden fiyat teklifi alıp en uygun teklif veren kişiye web sitesi yaptırmanız ileride ciddi sorunlarla karşılaşmanıza ve emeklerinizin boşa gitmesine sebep olabilir.

Öncelikle aynı sektörde hizmet veren firmaların internet sitelerini inceleyin. Gezdiğiniz internet sitelerinde dikkatinizi çeken, kendi sitenizde de olması gerektiğiniz şeyleri not alın. Nasıl bir internet sitesi istediğinizi, internet sitesinden beklentilerinizi not alın. Ve en önemlisi diğer firmaların yapmayı düşünmediği şeyleri bulmaya çalışın. İnternet sitenizde kullandığınız küçük, farklı bir özellik sizi öne çıkartabilir. Tüm notlarınızı aldıktan sonra fiyat teklifleri almaya başlayabilir ve sizin için en uygun teklifi veren firmayla çalışmaya başlayabilirsiniz.