Google Benim İşletmem Nedir?

Bir süredir özellikle hizmet sektöründeki firmalar başta olmak üzere kimsenin dilinden düşürmediği Google Benim İşletmem nedir? Benim İşletmem için kısaca Google'nin kullanıcıları için ücretsiz sunduğu işletme sayfası diyebiliriz.

Benim İşletmem sayfası bazen yanlış yorumlanabiliyor. Teklif gönderdiğim bir müşterim zaten ücretsiz bir sitesi açtığını, bunun için niye para harcaması gerektiğini anlamadığını söylemişti. Ara ara bu diyaloglarla karşılaştığım için bu konuyu özellikle anlatmak istedim. Google Benim İşletmem sayfası kurumsal web sitesi değildir. Firma rehberlerinin sizin iletişim bilgilerinizi ve bazen de ek olarak başka içerikler yayınlamanıza müsade ettiği firma rehberlerindeki gibi size ayrılan bir sayfadır. Tabi bu sayfayı verenin ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google'nin hizmeti olduğunu düşününce bu örneklendirme hoş olmayabilir ama verilen hizmetin içeriği aynıdır.

 

Benim İşletmem Ücretsiz mi?

Google Benim İşletmem hesabı açmak tamamen ücretsizdir. Hiçbir ücret ödemeden Google Benim İşletmem hesabınızı açıp fotoğraflar yükleyebilir, ürün ve hizmetlerinizi sergileyebilir veya müşterilerinizden yorumlar alabilirsiniz.

 

Benim İşletmem Hesabı İçin Danışmanlık Almalı mıyım?

Google Benim İşletmem sayfasını açmak için özellikle bir şahıs veya firmadan danışmanlık almanızı gerektiren bir zorunluluk yoktur. Hesabınızı kendiniz de açabilir ve içerikler paylaşabilirsiniz.

Peki neden danışmanlık hizmeti veren kişi veya firmalar var? Bu sorunun cevabı çok basit. İnternet çok hızlı büyüyen bir pazar. Sadece bölgesel hizmet veren bir firma olsanız bile onlarca, belki de yüzlerce rakibiniz olabiliyor. Peki nasıl olacak ve aramalarda rakiplerinizde daha üst sıralarda yer alacaksınız? Çok fotoğraf paylaşmak, çok yorum almak, yorum puanının yüksek olması, paylaşılan içerik... Düşünülmesi gereken birçok konu var ve en önemlisi bu konulara sürekli bakış açısını değiştiren Google var. İşte bu yüzden gündemin gerisinde kalmamak, aramalarda rakiplerinizden daha üst sıralarda çıkmak için profesyonel bir hizmet almanız başarıya daha hızlı ve emin adımlarla ulaşmanızı sağlayacaktır.